کارت – ورق اردبیل اردبیل استانی سرمایه گذار

کارت – ورق: اردبیل اردبیل استانی سرمایه گذار سرمایه گذاری مجلس شورای اسلامی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می‌شود و به کجا می‌رود

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا در بخش‌های متفاوت به معنای واقعی کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته و هیچ اقدامی در جلو

خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می‌شود و به کجا می‌رود

خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می شود و به کجا می رود

عبارات مهم : اردبیل

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا در بخش های متفاوت به معنای واقعی کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته و هیچ اقدامی در جلوگیری از این امر صورت نمی گیرد.

به گزارش ایسنا، صدیف بدری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش شخصی در اتاق بازرگانی اردبیل با بیان اینکه بخش صنعت و تولید کشور هیچ حال و روز خوشی ندارد، اظهار کرد: بیش از سه ماه است که تولیدکنندگان و صنعتگران ما با پرسشها ارزی دست و پنجه نرم می کنند به طوری که در سامانه نیما ۲۰ میلیارد دلار ثبت سفارش انجام شده است که از این رقم ۱۱ میلیارد دلار پرداخت شده است که سهم صنعتگران و صادرکنندگان ما یک درصد نیز نبوده است.

خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می‌شود و به کجا می‌رود

وی خاطرنشان کرد: با تسهیلات با قیمت سود ۳۰ درصد نمی توان بخش صنعت و تولید را مورد حمایت قرار داد و از سویی قاچاق کالا به شکل انبوه کمر تولیدکنندگان ما را شکسته است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به واردات ۶ هزار و ۵۰۰ ماشین به کشور آن هم از مبادی رسمی خبر داد و افزود: عده ای از واردات این خودروها اعلام بی اطلاعی می کنند در حالی که ماشین پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می شود و به کجا می رود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا در بخش‌های متفاوت به معنای واقعی کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته و هیچ اقدامی در جلو

بدری پیچیدگی نظام بروکراسی را یکی از دشواری های صنعتگران و سرمایه گذاران خواند و گفت: در مقطعی که دولت در استان های متفاوت سرمایه گذاری می کرد استان اردبیل از این حق محروم شده است و امروز نیز بدون در نظر گرفتن هیچ مشوق و تامین زیرساختی سرمایه گذاری حاضر نیست استان های توسعه یافته را به استان هایی نظیر اردبیل در بخش سرمایه گذاری ترجیح دهد.

وی ضرورت پرداخت مشوق های حمایتی از بخش شخصی را جهت حضور در استان های محروم یادآور شد و بیان کرد: اگر استان اردبیل مزیت کشاورزی دارد استانی مانند فارس و همدان نیز چنین مزیتی را دارند ولی آنها از صنایع مادر و پایه بهره مند شدند ولی استان اردبیل از این قافله عقب مانده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: در وزارت صنعت یک آمایش سرزمینی در بخش صنعت وجود ندارد به طوری که در این استان به غیر از کشت و صنعت در مغان و چند واحد میانگین هیچ واحد صنعتی دیگر به شکل عمده فعالیت نمی کند.

خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می‌شود و به کجا می‌رود

بدری ضرورت فعال شدن منطقه خاص اقتصادی نمین و حل پرسشها صادرکنندگان استان مرزی همچون اردبیل را یادآور شد و گفت: نباید در ثبت سفارش چنین صادرکنندگانی محدودیتی ایجاد شود.

اجرایی نشدن ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل جای تامل دارد

در ادامه این جلسه دیگر نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: با تمرکززدایی و دادن اختیارات زیاد به استان ها موافقیم آیا که این کار می تواند زمینه تسهیل امور را به خوبی فراهم کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: قاچاق کالا در بخش‌های متفاوت به معنای واقعی کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته و هیچ اقدامی در جلو

رضا کریمی خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد مصوبات ستاد تسهیل در استان اردبیل اجرایی نشده و این مساله جای پرسش و تامل دارد که آیا این مصوبات اجرایی نمی شود و توسعه صنعتی در این استان اینقدر ضعیف و عقب مانده است.

وی ضرورت سرمایه گذاری شرکت ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت صمت را در این استان حیاتی خواند و گفت: شرکت گسترش صنایع باید در این سرمایه گذاری پیشقدم شود.

خودرو پشه نیست که معلوم نشود از کجا وارد می‌شود و به کجا می‌رود

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس پرداخت مشوق های صادراتی را جهت صادرکنندگان استان از محل کمک های فنی و اعتباری مهم خواند و بیان کرد: باید منابع ارزی جهت تامین قرار داده های دامی انجام شود تا دامداران و مرغداری های ما در تامین نیاز بازار با مشکلی روبرو نشوند.

کریمی همچنین تامین ارز جهت خرید تکنولوژی آبیاری مدرن و صنایع تبدیلی کشاورزی را مهم خواند و تصریح کرد: در این زمینه باید ارز مورد نیاز جهت فعالان عرصه کشاورزی به سرعت تامین شود تا مشکلی از این باب وجود نداشته باشد.

تذکرات نمایندگان بی خاصیت شده است است

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در حالی که ما در جنوب استان اردبیل ظرفیت عظیم معدنی داریم ولی حاصل ما از این ظرفیت غنی تنها راه های تخریب شده است و فرسوده ای است که خودروهای سنگین مصالح معدنی را در این راه ها به سمت شمال حمل می کنند.

بشیر خالقی با بیان اینکه هیچ گوش شنوایی در این کشور درد ما را نمی شنود و نسبت به حل پرسشها قدمی برداشته نشده هست، بیان کرد: به نظر می رسد تذکر ما بی خاصیت شده است است و انتظار آن روز را باید کشید که بعد از روستاها شهرهای ما نیز به علت نبود اشتغال و درآمد خالی از سکنه شود و ما کلید شهر را به استاندار تحویل داده و عطای خلخال را به بقایش ببخشیم.

نماینده گرمی در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما در هر شهرستان با انبوهی از پرسشها تولیدکنندگان، صنعتگران و معدنکاران روبرو هستیم که حل آنها بسیار کند و در یک پروسه طولانی قرار گرفته است.

میرحمایت میرزاده تصریح کرد: در حالی مردم از ما انتظار حل پرسشها را دارند که وظیفه نماینده قانونگذاری و نظارت است و کار اجرایی در دست مدیران و مسئولان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما با اصلاح و وضع قوانین تازه تلاش می کنیم پرسشها کشور را به سمت اصلاح به پیش بریم ولی بر این باورم بعد از ۴۰ سال باید به بخش شخصی وقت دهیم تا نفس بکشد.

واژه های کلیدی: اردبیل | اردبیل | استانی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog